Skip to main content

Lee Morrison

Urban Combatives founder

Lee Morrison je zakladatelem sebeobranného systému Urbancombatives. Tento systém vytvořil po patnácti letech práce vyhazovače, při které uplatňoval zkušenosti z mnoha stylů boje, které studoval.

Urbancombatives je představitelem tvrdé anglické školy odzkoušené již při výcviku a nasazení Comandos za Druhé světové války. Tímto výcvikem prošli například i Českoslovenští výsadkáři nasazení v protektorátu Čechy-Morava.

Díky své praxi má Lee obrovský přehled o tom co učí, stejně tak zkušenosti od mnoha špičkových instruktorů se kterými spolupracuje. Jeho nasazení, kondice a agresivita jej řadí ke špičce instruktorů nejen v Anglii, ale v celosvětovém měřítku. To dokazuje i jeho pracovní vytíženost jak ze strany klubů reálné sebeobrany po celém světě, tak elitních jednotek z řad policie nebo armády.

Martin Mikolášek, Lukáš Wolf a Radek Erben jsou již několik let plným trenéry Urbancombatives a Milan Hanusek je jediným certifikovaným instruktorem pro trénink dětí. S Lee Morrisonem spolupracujeme více než deset let.

Jerry Wetzel

Red Zone

Jerry Wetzel je profesionální trenér již mnoho let. Svůj klub ‐ Centerline Gym ‐ má v Kalifornii (USA). Jerry představuje špičku ve smyslu, jak transformovat trénink Atletické báze do reálné sebeobrany. Jeho dlouholeté zkušenosti a trénink MMA a BJJ s trenéry a závodníky světového kalibru vedly k vytvoření systému RED ZONE. Tento systém je zaměřen na boj beze zbraně a obranu proti noži.

V RBSD využíváme postupy z tohoto systému, které jsou zaměřeny více na kontroly a práci v klinči, jako alternativu k Urbancombatives. Jerryho metody využíváme pro trénink atletické báze – v RBSD Boxingu i RBSD Grapplingu.

V RBSD jsme si systém Red Zone velmi oblíbili. Instruktory najdete hned v několika klubech jsou to: Martin Mikolášek, Lukáš Wolf, David Kocián, Milan Hanusek a Jiří Holáň.

Ladislav Matula

Krav Maga, Kapap

Laďa je velice schopný trenér se zkušenostmi z mnoha systémů z oblasti reálné sebeobrany. Je instruktorem Reality Based Personal Protection (Jim Wagner), Kapap (Avi Nardia, Albert Timen). V zahraničí získal zkušenosti se systémy Krav Maga, Modern Defendo, aj.

Při svém krátkém pobytu v České Republice nám ukázal způsob tréninku reálné sebeobrany používaný špičkovými instruktory. V době naší intenzivní spolupráce, byl prakticky jediným představitelem reálné sebeobrany v České Republice.

Jim Wagner

Reality Based Personal Protection

Jim Wagner je renomovaný instruktor a zakladatel systému Reality Based Personal Protection. Po službě v armádě nastoupil k policii v regionu Costa Mesa. Jako policista prošel mnoha typy zaměstnání (hlídková služba, SWAT team operator, ochrana osob, aj.).

Po útocích z 11. září nastoupil jako agent pro ochranu cestujících na palubách letadel (Air Marshal). Nasbíral mnoho zkušeností, které nyní uplatňuje při výcviku policejních a vojenských útvarů po celém světě. Pravidelně se věnuje výcviku civilistů a instruktorů civilní sebeobrany. Martin Mikolášek je prvním instruktorem (Level 1,2) tohoto systému v České Republice.

Tony Blauer

SPEAR

Tony Blauer je jednou z nejvýznamnějších osob v oblasti reálné sebeobrany. Již od roku 1979 začal zpracovávat, tehdy revoluční systém Panic Attack. Z něj později vyvinul systém SPEAR, který vychází z přirozených instinktů lidského těla a je tedy velice rychle aplikovatelný v reálně situaci.

Právě díky tomu je systém SPEAR vyučován v mnoha policejních a vojenských elitních jednotkách jako například: U.S. Navy SEALs, U.S. Air Force, U.S. Marshals aj.

Jediným instruktorem tohoto systému v České Republice je Josef Procházka.

Rodney King

Crazy Monkey Defence Program

Systém Rodneyho Kinga ‐ Crazy Monkey Defence Program ‐ je pojítkem mezi sebeobranou a tréninkem sportovního boje. Rodney má bohaté zkušenosti z obou oborů.

Pracoval jako ostraha nočních podniků v Johanessburgu v Jihoafrické Republice, kde se setkával s konflikty prakticky každý den. Působil v armádě jako instruktor pro boj z blízka. Na sportovním poli připravil mnoho úspěšných atletů v Boxu, Kickboxu i MMA.

Rodney bere to nejlepší ze sebeobrany a MMA a skládá to do funkčního systému - CMDP. Jeho postupy, metodika a mentální trénink jsou obrovským přínosem pro boj v jakékoliv formě.

Systém Crazy Monkey Defense Program jsme využili jako základ pro naši vlastní metodu boje v postoji ‐ RBSD Boxing. Spolupráci s Rodney Kingem a účast v jeho instruktorském týmu jsme ukončili v roce 2013.