RBSD | Reálná Sebeobrana a Atletická BázeMenu Button
Lee Morrison
Pick up rock, hit!
Lee Morrison

RBSD - Reálná Sebeobrana

RBSD - Reálná Sebeobrana

Reálná sebeobrana je tím hlavním důvodem a posláním RBSD. Schopnost ochránit sebe, svoji rodinu a majetek považujeme za tu nejdůležitější schopnost, kterou můžete tréninkem RBSD získat. Proto neděláme žádné kompromisy, co se týká kvalitních zdrojů, a učíme se od lidí, které považujeme za špičku v této oblasti. Nesnažíme se sbírat co nejvíce stylů, naopak, každý systém, který najdete v RBSD byl vybrán z nějakého konkrétního důvodu, aby doplnil naši přípravu tak aby tvořila kompletní celek.


Naším hlavním stavebním kamenem je Urbancombatives. Nenajdete jednodušší a účinnější systém sebeobrany. Jeho zakladatelem je Lee Morrison (Southampton, Velká Británie). Do Urbancombatives se promítají zkušenosti z mnoha let strávených v blízkosti pouličních gangů i z práce ochranky v nočních klubech. Síla tohoto systému je nejen v efektivnosti a jednoduchosti, ale i porozumění pouličním predátorům a násilí obecně.


V sebeobraně nepotřebujete pokročilé techniky, každý, kdo se dostal do krizové situace, chápe, jak je obtížné udělat efektivně i velice jednoduchý pohyb. Při našem tréninku nejde o to zvládnout složité techniky při nulovém stresu – naopak – být alespoň rozumně efektivní v situacích kde je stres nad naše možnosti ho zvládnout. Proto nenajdete v RBSD žádné technické stupně, zkoušky nebo certifikáty. Jsme toho názoru, že naši studenti vědí proč cvičí právě RBSD a není zapotřebí je motivovat tímto způsobem.


Náš přístup k sebeobraně velice vhodně doplňuje systém Red Zone jehož autorem je Jerry Wetzel (Kalifornie, USA) a v neposlední řadě trénink Atletické Báze.