RBSD | Reálná Sebeobrana a Atletická BázeMenu Button
Gabe Suarez
Ze schopností pramení sebedůvera. Sebedůvěra minimalizuje strach a obavy.
Gabe Suarez

NAŠI MENTOŘI


Lee Morrison LEE MORRISON

Lee Morrison je zakladatelem sebeobranného systému Urbancombatives. Tento systém vytvořil po patnácti letech práce vyhazovače, při které uplatňoval zkušenosti z mnoha stylů boje, které studoval.


Urbancombatives je představitelem tvrdé anglické školy odzkoušené již při výcviku Comandos za Druhé světové války.


Díky své praxi má Lee obrovský přehled o tom co učí, stejně tak zkušenosti od mnoha špičkových instruktorů se kterými spolupracuje. Jeho nasazení, kondice a agresivita jej řadí ke špičce instruktorů nejen v Anglii, ale i v celosvětovém měřítku. To dokazuje i jeho pracovní vytíženost jak ze strany klubů reálné sebeobrany po celém světě, tak elitních jednotek z řad policie nebo armády.


Hlavní trenér RBSD – Martin Mikolášek, má jako jediný možnost učit systém Urbancombatives tak, aby studentům byly oficiálně uznány dokončené Grady (1‐5) – okruhy témat podle Lee Morrisona. V RBSD působí ještě další dva instruktoři Urbancombatives – Lukáš Wolf a Radek Erben. Milan Hanusek je instruktorem pro trénink dětí.Jerry Wetzel JERRY WETZEL

Jerry Wetzel je profesionální trenér, svůj klub ‐ Centerline Gym ‐ má v Kalifornii (USA). Jerry představuje špičku ve smyslu, jak transformovat trénink Atletické báze do reálné sebeobrany. Jeho dlouholeté zkušenosti a trénink MMA a BJJ s trenéry a závodníky světového kalibru vedly k vytvoření systému RED ZONE. Tento systém je zaměřen na boj beze zbraně a obranu proti noži.


V RBSD využíváme postupy z tohoto systému, které jsou zaměřeny více na kontroly a práci v klinči, jako alternativu k Urbancombatives. Jerryho metody využíváme pro trénink atletické báze – v RBSD Boxingu i RBSD Grapplingu.


V RBSD jsme si systém Red Zone velmi oblíbili. Instruktory najdete hned v několika klubech jsou to: Martin Mikolášek, Lukáš Wolf, David Kocián, Milan Hanusek, Jiří Holáň, Marek Polák a František Fecko.Laďa Matula LAISLAV MATULA

Laďa je velice schopný trenér se zkušenostmi z mnoha systémů z oblasti reálné sebeobrany. Je instruktorem Reality Based Personal Protection (Jim Wagner), Kapap (Avi Nardia, Albert Timen). V zahraničí získal zkušenosti se systémy Krav Maga, Modern Defendo, aj. Při svém krátkém pobytu v České Republice nám ukázal způsob tréninku reálné sebeobrany používaný špičkovými instruktory. V době naší intenzivní spolupráce, byl prakticky jediným představitelem reálné sebeobrany. V současné době má bydliště mimo Českou Republiku.

Jim Wagner JIM WAGNER

Jim Wagner je renomovaný instruktor a zakladatel systému Reality Based Personal Protection. Po službě v armádě nastoupil k policii v regionu Costa Mesa. Jako policista prošel mnoha typy zaměstnání (hlídková služba, SWAT team operator, ochrana osob, aj.). Po útocích z 11. září nastoupil jako agent pro ochranu cestujících na palubách letadel (Air Marshal). Nasbíral mnoho zkušeností, které nyní uplatňuje při výcviku policejních a vojenských útvarů po celém světě. Pravidelně se věnuje výcviku civilistů a instruktorů civilní sebeobrany. Martin Mikolášek je prvním instruktorem (Level 1,2) tohoto systému v České Republice.Tony Blauer TONY BLAUER

Tony Blauer je jednou z nejvýznamnějších osob v oblasti reálné sebeobrany. Již od roku 1979 začal zpracovávat, tehdy revoluční systém Panic Attack. Z něj později vyvinul systém SPEAR, který vychází z přirozených instinktů lidského těla a je tedy velice rychle aplikovatelný v reálně situaci. Právě díky tomu je systém SPEAR vyučován v mnoha policejních a vojenských elitních jednotkách jako například: U.S. Navy SEALs, U.S. Air Force, U.S. Marshals aj.


Instruktoři tohoto systému jsou Marek Polák a Josef Procházka.Rodney King RODNEY KING

Systém Rodneyho Kinga ‐ Crazy Monkey Defence Program ‐ je pojítkem mezi sebeobranou a tréninkem sportovního boje. Rodney má bohaté zkušenosti z obou oborů. Pracoval jako ostraha nočních podniků v Johanessburgu v Jihoafrické Republice, kde se setkával s konflikty prakticky každý den, působil v armádě jako instruktor pro boj z blízka. Na sportovním poli připravil mnoho úspěšných atletů v Boxu, Kickboxu i MMA.


Rodney bere to nejlepší ze sebeobrany a MMA a skládá to do funkčního systému CMDP. Jeho postupy, metodika a mentální trénink jsou obrovským přínosem pro boj v jakékoliv formě. Systém Crazy Monkey Defense Program jsme využili jako základ pro náši vlastní metodu boje v postoji ‐ RBSD Boxing. Spolupráci s Rodney Kingem a účast v jeho instruktorském týmu jsme ukončili v roce 2013.