RBSD | Reálná Sebeobrana a Atletická BázeMenu Button
Gabe Suarez
Většinou jsou cesty ven ... dříve než začne boj.
Gabe Suarez

NAŠI MENTOŘI


Lee Morrison LEE MORRISON

Lee Morrison je zakladatelem sebeobranného systému Urbancombatives. Tento systém vytvořil po patnácti letech práce vyhazovače, při které uplatňoval zkušenosti z mnoha stylů boje, které studoval.


Urbancombatives je představitelem tvrdé anglické školy odzkoušené již při výcviku Comandos za Druhé světové války.


Díky své praxi má Lee obrovský přehled o tom co učí, stejně tak zkušenosti od mnoha špičkových instruktorů se kterými spolupracuje. Jeho nasazení, kondice a agresivita jej řadí ke špičce instruktorů nejen v Anglii, ale i v celosvětovém měřítku. To dokazuje i jeho pracovní vytíženost jak ze strany klubů reálné sebeobrany po celém světě, tak elitních jednotek z řad policie nebo armády.


Hlavní trenér RBSD – Martin Mikolášek, má jako jediný možnost učit systém Urbancombatives tak, aby studentům byly oficiálně uznány dokončené Grady (1‐5) – okruhy témat podle Lee Morrisona. V RBSD působí ještě další dva instruktoři Urbancombatives – Lukáš Wolf a Radek Erben. Milan Hanusek je instruktorem pro trénink dětí.Jerry Wetzel JERRY WETZEL

Jerry Wetzel je profesionální trenér, svůj klub ‐ Centerline Gym ‐ má v Kalifornii (USA). Jerry představuje špičku ve smyslu, jak transformovat trénink Atletické báze do reálné sebeobrany. Jeho dlouholeté zkušenosti a trénink MMA a BJJ s trenéry a závodníky světového kalibru vedly k vytvoření systému RED ZONE. Tento systém je zaměřen na boj beze zbraně a obranu proti noži.


V RBSD využíváme postupy z tohoto systému, které jsou zaměřeny více na kontroly a práci v klinči, jako alternativu k Urbancombatives. Jerryho metody využíváme pro trénink atletické báze – v RBSD Boxingu i RBSD Grapplingu.


V RBSD jsme si systém Red Zone velmi oblíbili. Instruktory najdete hned v několika klubech jsou to: Martin Mikolášek, Lukáš Wolf, David Kocián, Milan Hanusek, Jiří Holáň, Marek Polák a František Fecko.Laďa Matula LAISLAV MATULA

Laďa je velice schopný trenér se zkušenostmi z mnoha systémů z oblasti reálné sebeobrany. Je instruktorem Reality Based Personal Protection (Jim Wagner), Kapap (Avi Nardia, Albert Timen). V zahraničí získal zkušenosti se systémy Krav Maga, Modern Defendo, aj. Při svém krátkém pobytu v České Republice nám ukázal způsob tréninku reálné sebeobrany používaný špičkovými instruktory. V době naší intenzivní spolupráce, byl prakticky jediným představitelem reálné sebeobrany. V současné době má bydliště mimo Českou Republiku.

Jim Wagner JIM WAGNER

Jim Wagner je renomovaný instruktor a zakladatel systému Reality Based Personal Protection. Po službě v armádě nastoupil k policii v regionu Costa Mesa. Jako policista prošel mnoha typy zaměstnání (hlídková služba, SWAT team operator, ochrana osob, aj.). Po útocích z 11. září nastoupil jako agent pro ochranu cestujících na palubách letadel (Air Marshal). Nasbíral mnoho zkušeností, které nyní uplatňuje při výcviku policejních a vojenských útvarů po celém světě. Pravidelně se věnuje výcviku civilistů a instruktorů civilní sebeobrany. Martin Mikolášek je prvním instruktorem (Level 1,2) tohoto systému v České Republice.Tony Blauer TONY BLAUER

Tony Blauer je jednou z nejvýznamnějších osob v oblasti reálné sebeobrany. Již od roku 1979 začal zpracovávat, tehdy revoluční systém Panic Attack. Z něj později vyvinul systém SPEAR, který vychází z přirozených instinktů lidského těla a je tedy velice rychle aplikovatelný v reálně situaci. Právě díky tomu je systém SPEAR vyučován v mnoha policejních a vojenských elitních jednotkách jako například: U.S. Navy SEALs, U.S. Air Force, U.S. Marshals aj.


Instruktoři tohoto systému jsou Marek Polák a Josef Procházka.Rodney King RODNEY KING

Systém Rodneyho Kinga ‐ Crazy Monkey Defence Program ‐ je pojítkem mezi sebeobranou a tréninkem sportovního boje. Rodney má bohaté zkušenosti z obou oborů. Pracoval jako ostraha nočních podniků v Johanessburgu v Jihoafrické Republice, kde se setkával s konflikty prakticky každý den, působil v armádě jako instruktor pro boj z blízka. Na sportovním poli připravil mnoho úspěšných atletů v Boxu, Kickboxu i MMA.


Rodney bere to nejlepší ze sebeobrany a MMA a skládá to do funkčního systému CMDP. Jeho postupy, metodika a mentální trénink jsou obrovským přínosem pro boj v jakékoliv formě. Systém Crazy Monkey Defense Program jsme využili jako základ pro náši vlastní metodu boje v postoji ‐ RBSD Boxing. Spolupráci s Rodney Kingem a účast v jeho instruktorském týmu jsme ukončili v roce 2013.