RBSD | Reálná Sebeobrana a Atletická BázeMenu Button
Lee Morrison
Pick up rock, hit!
Lee Morrison

Kluby a instruktoři

Na této stránce naleznete seznam klubů a instruktorů RBSD, kteří využívají při svých trénincích naši metodiku. Své dovednosti získávají na pravidelných seminářích instruktorského týmu. Snažíme se udržet u našich instruktorů vysokou úroveň nejen vědomostí ale i schopností. To znamená, že součástí jejich výcviku je nejen nácvik technik a metodiky ale i plnokontaktní modelové situace (tzv. Stres Testy)


Stejně jako u našich studentů, podporujeme i u našich instruktorů jejich jedinečnost a samostatnost, proto necháváme našim instruktorům maximální volnost, při volbě jejich specializace ať už na sebeobranné systémy nebo trénink atletické báze. Proto se může skladba tréninků v jednotlivých klubech lišit. Netrénujeme v našich klubech podle předem daného ročního plánu, naopak, každý klub vede zkušený trenér, který staví tréninkový plán tak, aby co nejvíce vyhovoval charakteru dané skupině studentů.


Page 1.png


Instruktoři RBSD vám nabídnou velice kvalitní a propracovaný systém sebeobrany postavený na metodě Urbancombatives (Lee Morriosn, Anglie). Každý z našich instruktorů dále ovládá RBSD Boxing, protože stavíme naše dovednosti na kvalitním a pravidelném tréninku atletické báze. Každý z našich trenérů se věnuje i dalším disciplínám, podle svých možností a preferencí. To znamená, že kromě sebeobrany a boxu se můžete zúčastnit i tréninků RBSD Grapplingu, RBSD Shootingu nebo silovému a kondičnímu tréninku – Comfit.


Jestli Vám nevyhovují pravidelné tréninky pro veřejnost, můžete si domluvit soukromý trénink pro vás, nebo vaši skupinu. Informace o časech, místech a cenách tréninku v jednotlivých klubech naleznete po zvolení konkrétního města na mapě.


Na mapě jsou uvedeni pouze instruktoři, kteří prošli, a uspěli v instruktorském programu RBSD. Jestli jste nenalezli klub RBSD ve vašem městě, napište nám. Máme skupinu instruktorů v tréninku a naše semináře navštěvují instruktoři všech ostatních bojových systémů. Rádi Vám pošleme kontakt na toho pravého. Náš email je: RBSD@centrum.czRBSD

O klubu RBSD Havlíčkův Brod

RBSD Boxing  Red Zone  RBSD

V Havlíčkově Brodě vedu tréninky minimálně jednou týdně. Časy tréninků je možné domluvit individuálně podle vašich potřeb, protože cvičíme ve vlastních prostorách. Je možné připravit i individuální tréninky pro jednotlivce, případně tematicky zaměřené semináře pro skupiny.


Můj pohled na sebeobranu, její možnosti a cesty k tréninku velmi ovlivnil zakladatel RBSD Martin Mikolášek s týmem lidí kolem něj a zakladatel systému Urban Combatives Lee Morrison. Při tréninku se řídím heslem: "Nejsou pokročilé techniky, pouze základy dělané dobře", proto tvoří většinu tréninků základní prvky RBSD doplněné o trénink fyzické kondice.


Aby člověk mohl dobře trénovat, musí se i zdravě hýbat a proto trénink posilování a strečinku sestavuji ve spolupráci se špičkovou fyzioterapeutkou, slečnou Lenkou Satrapovou. Využívám jejích zkušeností při práci se sportovci z různých odvětví i z její klinické praxe.


Kontakt: +420 777 550 999Instruktoři RBSD Havlíčkův Brod


Milan Hanusek  MILAN HANUSEK
  • vede pravidelné tréninky RBSD Havlíčkův Brod
  • instruktor RED ZONE Knife Defense (Jerry Wetzel)
  • intenzivní trénink Urbancombatives pod vedením Lee Morrisona
  • Bojovým uměním a sportům se věnuje více než 15 let
  • Zodpovědný za program RBSD KIDS (trénink dětské sebeobrany a atletické báze)
  • Zkušenost se systémy Krav Maga, Crazy Monkey Defense Program, Jim Wagner RBPP a další
  • Je akreditován sdružením Zdrsem jako „Člen první pomoci“
  • Bývalý aktivní závodník v IPSC střelbě