RBSD | Reálná Sebeobrana a Atletická BázeMenu Button
Gabe Suarez
Většinou jsou cesty ven ... dříve než začne boj.
Gabe Suarez

Seminář Urban Combatives (Olomouc)
O víkendu 12.-13. června jsme pozvali do Olomouce Lee Morrisona, hlavního trenéra a zakladatele Urban Combatives z Velké Británie.

První den semináře nesl název "Self Defense Gameplan". Toto téma jsme vybrali záměrně, aby si všichni účastníci mohli osvojit Urban Combatives od naprostých základů. Lee ukázal propracovanou metodiku pro trénink všech tří fází konfliktu (pre-conflict, conflict, post-conlict).

V neděli jsme se věnovali nácviku situací proti více protivníkům a na závěr něco málo z nácviku boje v klinčové vzdálenosti. Vyzkoušeli jsem si, kdy je dobré bojovat se skupinou a kdy už jde o to minimalizovat vlastní zranění, drily používané Britskou SOE za druhé světové války pro výcvik agentů vysazovaných do okupované Evropy, a mnoho dalšího.

Tréninky byly poměrně náročné, ale nabité prvotřídními informacemi získanými dlouholetou praxí a spoluprací s top instruktory z celého světa. Opět se potvrdilo, že je nejlepší sbírat informace od opravdových odborníků v oboru.

Ve spolupráci s Lee Morrisonem budeme pokračovat i nadále. Do budoucna by se mohlo několik postřehů ze semináře objevit na našem webu v rubrice tipy a návody nebo jako samostatný článek.
 

   
   
   
 

Pro účastníky semináře je připraveno DVD s jeho záznamem. Napiště nám Vaši adresu a my Vám jej zdarma pošleme.